Новини

В Україні з'явився перший рефері міжнародного рівня з паратхеквондо

В Україні з'явився перший рефері міжнародного рівня з паратхеквондо

Оксана Прокудіна з Одеси успішно пройшла суддівський семінар та здала іспит на присвоєння звання судді міжнародного класу з паратхевондо.

В окрему дисципліну паратхеквондо для суддів вивели лише недавно. До цього змагання за даним напрямком тхеквондо обслуговували міжнародні судді по керугі і пумсе. Оскільки паратхеквондо увійшло до олімпійської програми та вперше буде представлено на Іграх 2020 року, з'явилася необхідність підготовки суддів з даного напрямку.

Остаточний відбір суддів на Паралімпіаду в Токіо відбудеться в 2020 році. Однак перший крок до цієї події Україна вже зробила — у нас з'явився перший в історії суддя міжнародного рівня з паратхеквондо.

Президент Федерації тхеквондо ВТФ України Лесик Саманджия привітав Оксану Прокудіна з успішною здачею екзаменів й висловив надію, що на Іграх в Токіо українське паратхеквондо буде представлено як спортсменами, так і суддями.

«Дуже несподівана і в той же час приємна звістка для мене. Дану дисципліну лише недавно вивели в окрему. Тепер судді з паратхеквондо — це окремі судді, для яких проходять окремі семінари. У паратхеквондо правила відрізняються і є дуже багато нюансів. Основний в тому, що йде психологічне навантаження, оскільки судити людей з інвалідністю досить важко. У мене був вже досвід судити змагання з паратхеквондо на Мульти-європейських іграї у Болгарії. Я спробувала і зрозуміла, що все реально, і вирішила поїхати на семінар до Швеції. Даний семінар був першим етапом відбору суддів на Паралімпійські ігри. Попереду ще кілька семінарів, які будуть проходити в 2019 і в 2020 роках. Остаточно питання того, хто поїде в Токіо-2020 року, буде вирішуватися вже перед самою Паралімпіадою», — поділилася Оксана Прокудіна.

Читайте також:

Про нас

Київський міський спортивний клуб "Оболонь-Квон" займається розвитком олімпійського виду спорту тхеквондо в Оболонському районі м. Києва вже понад 15 років. Наші спортсмени стають переможцями міських, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Контакти

Адреса: Київ, 04210, пр-т Героїв Сталінграда, 23А
Телефон: +38 098 506 38 34
Розклад: пн-пт з 17-00 до 19-00