Новини

Концепт силового неолімпійського спарингу від Корейської асоціації тхеквондо (KTA)

Корейська асоціація тхеквондо взяла на себе відповідальність розробити потужну, динамічну та захопливу альтернативу нинішньому спарингу, олімпійському. Наприкінці листопада було представлено першу робочу версію змагань за правилами концепту. Про це на своїй сторінці у fecebook повідомив грандмайстер Джун Лі.

Корейська асоціація тхеквондо провела тестовий захід у Кореї для цієї нової концепції і вона була добре сприйнята спільнотою тхеквондо. У новій системі спарингу учасники набирають бали, використовуючи техніки таеквондо та силу.

Ідея нової спаринг-програми полягає в тому, щоб відродити силове тхеквондо та створити систему, в якій сучасні технології та судді можуть взаємодіяти. Нинішня система спарингів спирається на електроніку, яка вводить проблему невикористання сили або використання невизнаної (альтернативної) техніки в тхеквондо. У новій системі спарингів судді в партнерстві з сучасними технологіями можуть вирішити проблему.

Нова спаринг-система поєднує як рішення суддів, так і технологію для визначення потужних ударів у автоматизованому режимі. Відтак, бали зараховуються у разі, якщо рішення автоматизованої системи, пов'язаної з сенсорами, підтверджують усі судді. Вони перевіряють: чи відповідають використовувані техніки стандартам тхеквондо, чи є удари, зокрема у голову, достатньо потужними.

На відміну від нагрудного спорядження, бали за удари в голову обчислюються за допомогою джойстиків, а спортсмени надягають звичайні (несенсорні) шоломи. Простий дотик до голови більше не вважатиметься балами. Успішний удар у голову зараховується як 30 очок. У кожному матчі також є штрафна система; заборонена протиправна або пасивна поведінка. За будь-яку неправомірну поведінку передбачено 10-секундний штраф.

Для ілюстрації: якщо хтось демонструє пасивну поведінку, його супротивник може набрати подвійне очко за ці 10 секунд. Крім того, поточна система очок передбачає набір балів, однак оновлена ​​програма спарингу віднімає "енергію", яка візуалізована за допомогою смуги. У кожному матчі буде три раунди тривалістю по дві хвилини. В індивідуальному дивізіоні кожен гравець отримає 100 очок як у першому, так і в другому раундах. Однак у третьому раунді учасники стартують з 50 очками. (Для командного дивізіону 200/200/100).

Мета кожного раунду - зменшити очки суперника за допомогою ударів. Можна виграти раунд, довівши смугу суперника до нуля.

Переможці визначаються нокаутом, або той, хто виграє два з трьох раундів. Електронне нагрудне спорядження варіює від 2 до 20 балів, в залежності від сили, а будь-який удар з розвороту оцінюється у два рази більше, аніж звичайний.

Завдання цієї оновленої системи спарингів полягає в тому, щоб спортсмени надавали перевагу сильним ударам. Однак ця система оцінки ще не завершена: розробка оптимальної системи триває. Інформація буде надана міжнародній спільноті після завершення розробки.

Нагадаємо, що 28 травня 2021 року Джун Лі повідомив, що Кукківон матиме власну гілку спарингу. Кукківон-спаринг буде відрізнятися від олімпійського спарингу, оскільки він представить фундаментальні аспекти тхеквондо в реальних ситуаціях.

Громадськість прагне побачити різницю з олімпійським спарингом, тож вони сподіваються побачити більш динамічне та потужне видовище. Майстри тхеквондо неодноразово говорили про занепокоєння тим, що учням доводиться заповнювати прогалини в застосуванні спарингів у реальних життєвих ситуаціях; отже, майстри високого рівня мають глобально вносити свої ідеї щодо того, як ми можемо створити кращу навчальну програму для спарингів, зусиллями спеціалістів зі всього світу.

 

Читайте також:

Про нас

Київський міський спортивний клуб "Оболонь-Квон" займається розвитком олімпійського виду спорту тхеквондо в Оболонському районі м. Києва вже понад 15 років. Наші спортсмени стають переможцями міських, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Контакти

Адреса: Київ, 04210, пр-т Героїв Сталінграда, 23А
Телефон: +38 098 506 38 34
Розклад: пн-пт з 17-00 до 19-00